امکانات رفاهی
از امکانات عمومی و رفاهی پروژه می‌توان به سالن اجتماعات جهت برگزاری همایش‌ها و جشن‌های ساکنین و سالن ورزشی مجهز به سرویس بهداشتی، دوش و رختکن اشاره کرد که در طبقه همکف هر بلوک در نظر گرفته شده است و امکان استفاده را برای کلیه ساکنین فراهم می‌دارد.

محوطه پروژه بر اساس جانمایی بلوک‌ها در سایت به مناسب‌ترین شکل ممکن از لحاظ بهره‌مندی از نور مطلوب و دسترسی آسان به مسیرهای پیاده و سواره داخلی طراحی شده است. طراحی آبنما، آلاچیق و فضای بازی کودکان و همچنین استقرار نیمکت جهت نشستن و بهره‌مندی از فضای سبز در حد فاصل بلوک‌ها در نظر گرفته شده است. همچنین علاوه بر پارکینگ‌های موجود در هر بلوک، در سایت مجموعه نیز تعدادی پارکینگ روباز جهت استفاده میهمانان در نظر گرفته شده است.

از دیگر امکانات عمومی پروژه، ۳ یا ۴ طبقه پارکینگ واقع در هر بلوک است که پارکینگ مورد نیاز ساکنین را تأمین می‌کند. ضمناً تعدای پارکینگ مازاد نیز تامین شده است که در آینده و در صورت تمایل ساکنین به نرخ روز به آنها فروخته خواهد شد.


هریک از برج‌ها مجهز به سیستم شوتینگ زباله تر و خشک با قابلیت تفکیک از مبدا (در هر طبقه) به همراه مکانیزم شستشو و ضدعفونی خودکار می‌باشد که به درون ترولی‌های مجزا هدایت می‌شود.

تمام بلوک‌ها و واحدها مجهز به جدیدترین سیستم اعلام حریق (Addressable)، ساخت پیشرفته‌ترین کمپانی‌ها هستند. به طوری که مکان دقیق بروز حریق را مشخص کرده و با فعال شدن آژیر و چراغ‌های مخصوص ساکنان مجموعه را مطلع می‌کند.

تمام مشاعات و آسانسورها و همچنین موتورخانه هر بلوک مجهز به سیستم برق اضطراری هستند که توسط یک دیزل ژنراتول با قدرت 250 کیلو‌ولت آمپر تامین می‌شود. هر بلوک مجهز به سه دستگاه آسانسور وارداتی است که یک آسانسور باربر و دو آسانسور، نفر بر با ظرفیت 10 و 13 نفر می‌باشند. با توجه به ضعف دریافت سیگنال‌های UHF در منطقه کلیه بلوک‌ها، آنتن مرکزی با تکنولوژی DVB-T نصب شده است. با استفاده از این سیستم امکان دریافت حداقل 20 کانال به طور دیجیتال توسط گیرنده‌های معمولی فراهم می‌گردد.

سیستم تهویه مطبوع برج‌های مجتمع مسکونی باغ بهشت به گونه‌ای طراحی شده است که هوای داخل واحدها را جهت راحتی هر چه بیشتر ساکنان در محدوده22 تا 24 درجه سانتی‌گراد حفظ می‌نماید. برای ایجاد این شرایط از پیشرفته‌ترین چیلرهای جذبی از برندهای معتبر همراه با فن کویل‌های سقفی توکار که به وسیله BMS کنترل می‌شوند، استفاده شده است. هریک از واحدها مجهز به دستگاه BTU meter است تا امکان اندازه‌گیری مصرف انرژی (سرمایش و گرمایش) به صورت مجزا وجود داشته باشد تا بر مبنای آن صورت حساب شارژ ماهیانه هر واحد به وسیله یک کامپیوتر مرکزی و به صورت خودکار محاسبه و صادر شود.

در فرآیند آبرسانی مجتمع مسکونی باغ بهشت، سیستم ذخیره و توزیع آب آشامیدنی بهداشتی و آتش‌نشانی پیش‌بینی شده است. به همین منظور دو مخزن بتنی زیرزمینی با حجم تقریبی 800 متر مکعب در نظر گرفته شده است که آب ذخیره شده به مخازن درون برج‌ها منتقل می‌شود و از آنجا به وسیله سیستم توزیع آب چند منطقه‌ای در طبقات توزیع می‌گردد.

کلیه واحدهای مسکونی مجهز به کلیدهای محافظ جان می‌باشند که خطر هرگونه برق گرفتگی ساکنین را از بین می‌برد. این کلیدها که بر اساس تشخیص نشت جریان کار می‌کنند، باعث می‌شوند تا در صورت بروز هر گونه اتصالی در مدار توزیع برق هر واحد بلافاصله مدار از شبکه اصلی برق ایزوله شده و شخص احساس برق گرفتگی ننماید.

با توجه به تعداد بالای واحدها در هر بلوک، طراحی سیستم درب بازکن بلوک‌ها با استفاده از سیستم کدینگ انجام پذیرفته است. به طوری که میهمانان می‌توانند با وارد نمودن کد هر واحد ارتباط مستقیم با واحد مورد نظر را برقرار نمایند. همچنین ارتباط کلیه واحدها در هر بلوک با یکدیگر و ارتباط آنها با نگهبانی و اپراتور تاسیسات بلوک نیز فراهم می‌با‌شد. جدای از ارتباط تصویری پنل درب ورودی با آیفون طبقات، یک دستگاه دوربین مدار بسته نیز تصاویر مربوط به لابی بلوک‌ها را به آیفون واحدها منتقل می‌نماید.

جهت بالا بردن امنیت، تمامی بلوک‎‎‌ها مجهز به یک شبکه دوربین مدار‌بسته می‌باشند که این دوربین‌ها توسط نگهبان‌های مستقر در هر بلوک کنترل می‌گردند. همچنین محوطه هر بلوک به طور مجزا توسط دوربین‌های مدار بسته کنترل می‌گردند.